Každý návštevník bude pri návšteve Laser game arény podrobne oboznámený s pravidlami hry našim personálom. Avšak, ak by ste sa chcete dozvedieť o pravidlách a systéme hry ešte vopred,  ponúkame Vám ich rýchly prehľad.

Pred hrou by sa mal každý hráč pripraviť na hru vhodným oblečením (najlepšie čiernym) a obuvou. Odporúčame priniesť si so sebou tričko na prezlečenie a vhodnú športovú obuv. Neodporúčame resp. je z, zakázaný vstup do arény bosý prípadne v podpätkoch a šľapkách, pretože môže dôjsť k zraneniu. Dopredu preto upozorňujeme, že z bezpečnostných dôvodov odporučíme hráčom bez vhodnej obuvi nehrať laser game!

Po prezlečení a ukončení predchádzajúcej hry obdržíte výstroj v podobe vesty so špeciálnymi senzormi. Práve do týchto miest sa Vás budú protihráči snažiť zasiahnuť. Ak budete zasiahnutí, po istú dobu nebudete môcť strieľať a na moment akoby vypadnete z hry - "zomriete". Počas tohto času nebudete môcť byť zasiahnutý a mali by ste sa premiestniť na nové, bezpečnejšie miesto.  S vestou je  pevne spojená laserová zbraň vybavená zdravotne nezávadným laserom. Je veľmi dôležité si zapamätať že počas hry je nutné držať zbraň oboma rukami, pričom jednou stláčame spúšť a druhou rukou pridržiavame zbraň v oblasti hlavne inak zbraň z bezpečnostných dôvodov nebude strieľať. Ako presne držať zbraň Vám vysvetlí personál Laser game arény počas inštruktáže. Výstroj nie je ťažká je pohodlná a veľkostne nastaviteľná, preto sa hodí pre akýkoľvek typ postavy. Po nasadení si výbavy a krátkej inštruktáži budete vypustený do samotnej arény.

Pri vypustení do arény máte niekoľko sekúnd na nájdenie štartovnej pozície (oznamuje zvuk zo zbrane). Počas tohto úvodného čas nemôžete strieľať a zasiahnuť protihráča. Po uplynutí času sa hra začína a vesty sa rozsvietia príslušnou farbou. Vašim cieľom bude zasiahnuť čo najviac protihráčov a zároveň byť čo najmenej zasiahnutý. Počas hry sa odporúča pohybovať sa strategicky čo je možné dosiahnuť  pohybom a tiež zvolením dobrého miesta, z ktorého vystrelíte. Pri streľbe sa sústreďte na body umiestnené na veste protihráča ktoré budú počas hry svietiť a teda budú viditeľné.

Počas hry si užijete i špeciálne prvotriedne ozvučenie arény. Hudbu tzv. podmaz si môžete dokonca zvoliť sami, podľa toho ktorý Vám najviac vyhovuje. Okrem ozvučenia na Vás čakajú ďalšie zaujímavé efekty, ktoré vedia poriadne ozvláštniť hernú atmosféru. Jedná sa o hmlu, ktorá zabezpečí nižšiu viditeľnosť, čo môže podľa Vašej aktuálnej hernej pozície zaujímavo zamiešať karty.

Na záver hry sa presuniete opäť do priestorov vstupnej časti kde si zložíte vesty a zbrane a personál Laser game arény Vám sprístupní výsledky hry v dvoch výtlačkoch. Z nich sa dozviete nielen to, ktorý z hráčov bol najúspešnejší teda nahral najviac bodov ale tiež napríklad to,  ktorý hráč bol najviac zasiahnutý a na koho ste mali najväčší zálusk práve Vy.

Príďte si zahrať Laser game! Všetky pravidlá a možnosti hry Vám radi vysvetlíme osobne. A nezabudnite, ide hlavne o zábavu.